دسته‌بندی نشده

استفاده از پرده آمنیون در چشم پزشکی

پرده امنیون

استفاده از پرده آمنیون در چشم پزشکی

غشای آمنیوتیک یا آمنیون داخلی ترین لایه جفت است و از یک غشای پایه ضخیم و یک ماتریکس استرومایی بدون عروق تشکیل شده است. پیوند غشای آمنیوتیک به عنوان پیوند یا پانسمان در جراحی های مختلف مورد استفاده قرار گرفته است

سلولهای فعال بیولوژیکی در لایه های اپیتلیال و استرومایی آمنیون ، فاکتورهای رشد و سیتوکین ها را با خواص ضد التهابی ، ضد باکتریایی ، ضد ایمنی و ضد فیبروتیک را منتقل می کنند.

پرده جنینی انسان برای اولین بار در اوایل سال ۱۹۰۰ به عنوان جایگزین پوست استفاده شد.

این روش ها شامل غشاهای آمنیوتیک و غشاهای کوریونی است. پرده آمنیوتیک برای اولین بار در چشم پزشکی در سال ۱۹۴۰ استفاده شد ، زمانی که دی روت آن را برای استفاده در درمان زخم سوختگی چشمی پیشنهاد داد .

ین درمان موفقیت آمیز بود ، اما استفاده از پرده آمنیوتیک تا اوایل ۱۹۹۰ ، که تکنیک های بهبود پردازش و ذخیره سازی توسعه یافته بود ، مورد پسند قرار گرفت.

در طول ۲۵ سال گذشته ، به معنای واقعی کلمه هزاران روش جراحی چشم با استفاده از پرده آمنیوتیک برای درمان بیماریهای مختلف چشمی استفاده شده است و بیش از ۷۰۰ مقاله منتشر شده است در این زمینه.

پرده آمنیون همچنین در روش های مختلف جراحی ترمیمی به عنوان پانسمان بیولوژیکی استفاده شده است.

این روش ها شامل: بانداژهای بیولوژیکی برای سوختگی و زخم های دیابتی و وریدی غیر التیام بخش ، ترمیم فتق شکمی ، بسته شدن پریکارد و مانعی برای جلوگیری از چسبندگی جراحی است. ۳ ، ۴ آناتومی و فیزیولوژی غشا آمنیوتیک در رحم ، غشا آمنیوتیک از بافت خارج جنینی شامل اجزای جنین و مادر ایجاد می شود که توسط پرزهای جفتی کنار هم نگه داشته می شوند.

پرده آمنیون جز جنینی شامل غشاهای جنینی آمنیوتیک و جفتی است که جنین را از آندومتر جدا می کند پرده آمنیون (AM) داخلی ترین لایه غشای جنینی جفت است. این عروقی است و دارای یک لایه اپیتلیال با یک لایه استرومایی عروق زیر مجاور است .

غشا آمنیوتیک یکی ازضخیمترین غشا ها دربدن انسان است. تصویر مجاور ۴ یک مقطع از غشا membrane آمنیوتیک انسان را نشان می دهد که مشخصات بیوشیمیایی پنج لایه آن را نشان می دهد ۷: لایه اپیتلیوم مکعبی. پوسته ی مقر اصلی؛ لایه فشرده لایه فیبروبلاست؛ و لایه میانی (اسفنجی).
غشا آمنیوتیک چگونه بر بهبودی تأثیر می گذارد

غشای پایه غشا am آمنیوتیک یک لایه نازک است که از الیاف شبکه تشکیل شده است و از نزدیک به اپیتلیوم آمنیوتیک چسبیده است ، در حالی که لایه فشرده مجاور متراکم تر و فاقد سلول است که از یک شبکه پیچیده شبکه تشکیل شده است.

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های محبوب

راهکارهای برای جلوگیری از قطعی عضو
-زخم, -گوارش, -وکیوم تراپی زخم, اورتوپدی, جراحی, دیابت, سوختگی, عفونت, عمل, قطع عضو, وکیوم تراپی
نکاتی در مورد جلوگیری از قطع عضو
مراحل بهبود زخم
-زخم, -وکیوم تراپی زخم, اطفال, اورتوپدی, جراحی, درد, دیابت, زخم های واریسی, زنان و زایمان, سوختگی, عفونت, عمل, وکیوم تراپی
مراحل بهبود زخم
زخم های واریسی و درمان آن
-زخم, -وکیوم تراپی زخم, اطفال, اورتوپدی, جراحی, درد, دیابت, زخم های واریسی, سوختگی, عفونت, عمل
زخم های واریسی و درمان آن
نشانه های عفونت و آلودگی زخم که باید جدی بگیریم
-زخم, -گوارش, -وکیوم تراپی زخم, اطفال, اورتوپدی, جراحی, درد, دیابت, سوختگی, طب فیزیکی،کمر و مفاصل, عفونت, عمل, قلب و عروق, کرونا, کلیه و مجاری ادراری, مغز و اعصاب, وارش, وکیوم تراپی
نشانه های عفونت و آلودگی زخم که باید جدی بگیریم
نقاط قوت و نقاط ضعف وکیوم تراپی
-اخبار داغ, -اعصاب و روان, -زخم, -گوارش, -وکیوم تراپی زخم, اطفال, اورتوپدی, پزشکان و متخصصان, تغذیه و رژیم درمانی, تنفس, جراحی, درد, زنان و زایمان, زندگی روزمره, سلامتی شما, سوختگی, طب سالمندان, طب فیزیکی،کمر و مفاصل, عمل, قلب و عروق, کرونا, کلیه و مجاری ادراری, مغز و اعصاب, وکیوم تراپی
نقاط قوت و نقاط ضعف وکیوم تراپی
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare