-اخبار داغ

سلول بنیادی و درمان ناباروری

سلول بنیادی

سلول بنیادی و درمان ناباروری

این بلاستوئید‌ها می‌توانند روشی سریع‌تر و ساده‌تر، نسبت به استفاده از تخمک‌های بارور شده انسان برای تحقیق در مورد رشد جنینی به دانشمندان بدهند.

محققان در سایت نیچر (nature) گزارش داده اند که این بلاستوئید‌ها دقیق‌ترین مدل از نظر رشدی هستند که تا کنون برای مطالعه چگونگی رشد بلاستوسیست (ساختاری که در مراحل اولیه رشد جنینی وجود دارد) رشد داده شده اند و در لایه داخلی رحم کاشته می‌شوند.

بلاستوئید‌های آزمایشگاهی می‌توانند از برخی موانع درمانی جلوگیری کنند و می‌توانند کاندیدای دارو‌های ضد بارداری جدید و درمان‌های باروری باشند.

یک هفته پس از لقاح، جنین انسان در حال رشد با استفاده از یک بلاستوسیست، یک پوشش کروی از سلول‌هایی را که به جنین تبدیل می‌شوند، در اطراف رحم قرار می‌دهند.

برای تکرار این فرآیند با بلاستوئید، تیمی به رهبری نیکلاس ریورون، زیست‌شناس سلول‌های بنیادی در مؤسسه بیوتکنولوژی مولکولی آکادمی علوم اتریش در وین، سلول‌های بنیادی انسانی را بررسی کردند.

محققان مسیر‌های مولکولی درگیر در رشد سلول‌ها و زمان‌بندی رویداد‌های چرخه زندگی را از نظر شیمیایی مهار کردند. در نتیجه، سلول‌ها بلاستوئید‌هایی را تشکیل دادند که همان سه نوع سلول موجود در بلاستوسیست‌ها را داشتند و جایگزینی این سلول بنیادی آزمایشگاهی می تواند انتخاب مناسبی باشد.

هنگامی که تیم، بلاستوئید‌ها را روی سلول‌های آزمایشگاهی از پوشش رحم قرار داد؛ کره‌ها به سطح چسبیدند و مرحله مهمی را در اوایل بارداری دوباره ایجاد کردند.

محققان ترکیبی را شناسایی کردند که قابلیت دو منظوره برای جلوگیری از بارداری یا بارور شدن ایجاد می‌کند و پتانسیل آن را دارد به عنوان دارو‌های ضد بارداری غیر هورمونی یا در درمان‌های باروری استفاده شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های محبوب

راهکارهای برای جلوگیری از قطعی عضو
-زخم, -گوارش, -وکیوم تراپی زخم, اورتوپدی, جراحی, دیابت, سوختگی, عفونت, عمل, قطع عضو, وکیوم تراپی
نکاتی در مورد جلوگیری از قطع عضو
مراحل بهبود زخم
-زخم, -وکیوم تراپی زخم, اطفال, اورتوپدی, جراحی, درد, دیابت, زخم های واریسی, زنان و زایمان, سوختگی, عفونت, عمل, وکیوم تراپی
مراحل بهبود زخم
زخم های واریسی و درمان آن
-زخم, -وکیوم تراپی زخم, اطفال, اورتوپدی, جراحی, درد, دیابت, زخم های واریسی, سوختگی, عفونت, عمل
زخم های واریسی و درمان آن
نشانه های عفونت و آلودگی زخم که باید جدی بگیریم
-زخم, -گوارش, -وکیوم تراپی زخم, اطفال, اورتوپدی, جراحی, درد, دیابت, سوختگی, طب فیزیکی،کمر و مفاصل, عفونت, عمل, قلب و عروق, کرونا, کلیه و مجاری ادراری, مغز و اعصاب, وارش, وکیوم تراپی
نشانه های عفونت و آلودگی زخم که باید جدی بگیریم
نقاط قوت و نقاط ضعف وکیوم تراپی
-اخبار داغ, -اعصاب و روان, -زخم, -گوارش, -وکیوم تراپی زخم, اطفال, اورتوپدی, پزشکان و متخصصان, تغذیه و رژیم درمانی, تنفس, جراحی, درد, زنان و زایمان, زندگی روزمره, سلامتی شما, سوختگی, طب سالمندان, طب فیزیکی،کمر و مفاصل, عمل, قلب و عروق, کرونا, کلیه و مجاری ادراری, مغز و اعصاب, وکیوم تراپی
نقاط قوت و نقاط ضعف وکیوم تراپی
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare